Klik hier voor de homepage van Formatiedansen.nl Klik hier om een dansschool bij jou in de buurt te vinden.
Nieuws| Wedstrijden| Teams| Foto's| Video| Formatiedansen| Kampioenengalerij| Reglement| Links| Gastenboek| Contact

Kampioenengalerij

In deze kampioenengalerij tref je een historisch overzicht van de winnaars van:

We streven naar een zo compleet mogelijk overzicht en hebben daarom erg veel energie gestopt in het achterhalen van deze gegevens, maar er zijn nog steeds 'witte vlekken'. Heb je aanvullingen? Weet je wellicht de volledige uitslagen van deze NK’s? Je hebt daarbij de namen van de trainers van de teams in betreffende jaren? Wij stellen het op prijs als je dat ons wilt laten weten, zodat we de geschiedschrijving completer kunnen maken. Dat geldt uiteraard ook voor de EK’s en de WK’s. Voor de èchte liefhebber hebben we overigens nog wel een paar vraagtekens waar we zelf niet uitgekomen zijn. We horen graag van je via het contactformulier!

Nederlandse Kampioenschappen Formatiedansen (NADB)

De NK Latin American Formatie is voor het eerst georganiseerd in 1979, de NK Standaard Formatie in 1985.

Jaartal/plaats Kampioen NK Standaard Kampioen Latin American
2016 Almere DSV Dance Impression DSV Dance Impression
2015 Almere DSV Dance Impression DSV Dance Explosion
2014 Almere Step in Time Grootebroek Double V Hoorn
2013 Almere Step in Time Grootebroek Double V Hoorn
2012 Zevenbergen Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2011 Almere Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2010 Almere Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2009 Almere Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2008 Almere DSV Voetisch Den Bosch Double V Hoorn
2007 Mierlo Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2006 Mierlo Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2005 Kerkdriel Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2004 ’s-Hertogenbosch VFT ´s-Hertogenbosch Double V Hoorn
2003 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2002 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2001 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
2000 Slagharen Moving Action Waalwijk Vida Latin Zevenaar
1999 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Vida Latin Zevenaar
1998 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Vida Latin Zevenaar
1997 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Vida Latin Zevenaar
1996 ’s-Hertogenbosch Moving Action Waalwijk Double V Hoorn
1995 ’s-Hertogenbosch Vida Doetinchem Double V Hoorn
1994 ’s-Hertogenbosch Vida Doetinchem Double V Hoorn
1993 ’s-Hertogenbosch Vida Doetinchem Vida Doetinchem
1992 ’s-Hertogenbosch Vida Doetinchem Vida Doetinchem
1991 ’s-Hertogenbosch Vida Doetinchem Double V Hoorn
1990 Swing & Sway Meppel Quick Motion Soest
1989 Vida Doetinchem Quick Motion Soest
1988 Vida Doetinchem Quick Motion Soest
1987 Vida Doetinchem Quick Motion Soest
1986 Quick Motion Soest Quick Motion Soest
1985 Quick Motion Soest Quick Motion Soest
1984   Quick Motion Soest
1983   Vida Doetinchem
1982   Vida Doetinchem
1981   Quick Motion Soest
1980   Quick Motion Soest
1979   Quick Motion Soest

Rankingkampioenen Formatiedansen Nederland (NADB)

Jaartal/plaats Kampioen Standaard Kampioen Latin American
2016 DSV Dance Impression Double V Hoorn
2015 DSV Dance Impression DSV Dance Explosion
2014 DSV Dance Impression Double V Hoorn
2013 Step in Time Grootebroek Double V Hoorn

Europese Kampioenschappen Formatie (WDSF)

De EK’s Standaard en Latin American Formatie zijn voor het eerst georganiseerd in Stuttgart in 1965.

Standaard

Jaartal/plaats Winnend team EK Standaard Winnend land
2016 Geen kampioenschappen  
2015 Elblag Vera Tyumen Rusland
2014 Geen kampioenschappen  
2013 Geen kampioenschappen  
2012 Geen kampioenschappen  
2011 Geen kampioenschappen  
2010 Ludwigsburg Braunschweiger TSC Duitsland
2009 Miskolc 1. TC Ludwigsburg Duitsland
2008 Moskou Vera Tyumen Rusland
2007 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2006 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2005 Braunschweig Braunschweiger TSC Duitsland
2004 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2003 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2002 ’s-Hertogenbosch Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2001 Ústí Nad Labem Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2000 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
1999 ’s-Hertogenbosch TC Allround Berlin Duitsland
1998 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
1997 Ludwigsburg Braunschweiger TSC Duitsland
1996 Oldenburg 1. TC Ludwigsburg Duitsland
1995 Doetinchem Braunschweiger TSC Duitsland
1994 Braunschweiger TSC Duitsland
1993 Berlijn Braunschweiger TSC Duitsland
1992 Braunschweiger TSC Duitsland
1991 Hannover Braunschweiger TSC Duitsland
1990 Oslo Braunschweiger TSC Duitsland
1989 Olsztyn 1. TC Ludwigsburg Duitsland
1988 Doetinchem 1. TC Ludwigsburg Duitsland
1987 Velbert 1. TC Ludwigsburg Duitsland
1986 Doetinchem Braunschweiger TSC Duitsland
1985 Geen kampioenschappen  
1984 Saltatio, Hamburg Duitsland
1983 Saltatio, Hamburg Duitsland
1982 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
1981 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
1980 Geen kampioenschappen  
1979 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
1978 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
1977 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
1976 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1975 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
1974 Geen kampioenschappen  
1973 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
1972 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
1971 Geen kampioenschappen   
1970 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
1969 Geen kampioenschappen  
1968 Geen kampioenschappen  
1967 Geen kampioenschappen  
1966 Geen kampioenschappen  
1965 Frank & Peggy Spencer Penge Formation Dancing Team Engeland

Latin American

Jaartal/plaats Winnend team EK Latin American Winnend land
2016 Geen kampioenschappen  
2015 Geen kampioenschappen  
2014 Düren FG Aachen Düsseldorf Rot-Weiß A Duitsland
2013 Vilnius Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
2012 Wenen Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
2011 Tyumen Vera, Tyumen Rusland
2010 Bremen Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
2009 Vilnius Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
2008 Essen Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
2007 Düsseldorf Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
2006 Vilnius Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2005 Bremen Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2004 Bremen Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2003 Ústí Nad Labem Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2002 ’s-Hertogenbosch TSG Bremerhaven Duitsland
2001 Békéscsaba Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2000 Ostrava TSG Bremerhaven Duitsland
1999 Gomel Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
1998 Warschau TSG Bremerhaven Duitsland
1997 TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
1996 TSG Bremerhaven Duitsland
1995 TSG Bremerhaven Duitsland
1994 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1993 TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
1992 TSG Bremerhaven Duitsland
1991 TSG Bremerhaven Duitsland
1990 TSZ Velbert Duitsland
1989 TSZ Velbert Duitsland
1988 TSZ Velbert Duitsland
1987 TSZ Velbert Duitsland
1986 TSZ Velbert Duitsland
1985 Geen kampioenschappen  
1984 TSC Kongreß Gelsenkirchen Duitsland
1983 TSC Kongreß Gelsenkirchen Duitsland
1982 TSC Kongreß Gelsenkirchen Duitsland
1981 TSG Bremerhaven Duitsland
1980 Geen kampioenschappen  
1979 TSG Bremerhaven Duitsland
1978 TSG Bremerhaven Duitsland
1977 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1976 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1975 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
1974 Geen kampioenschappen  
1973 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1972 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1971 Geen kampioenschappen  
1970 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1969 Geen kampioenschappen  
1968 Geen kampioenschappen  
1967 Penge Latin Team Engeland
1966 Geen kampioenschappen  
1965 Penge Latin Team Engeland

Wereldkampioenschappen Formatie (WDSF)

De WDSF noteert in 1932 de eerste formatiedanswedstrijd. De WK’s Standaard en Latin American Formatie zijn echter voor het eerst georganiseerd in New York in 1973 en vinden sindsdien jaarlijks plaats. De twee hoogst noterende teams van elk land mogen hieraan deelnemen. Bij formatiedansen is sprake van een wereldtitel en een titel voor de vice-kampioen.

Standaard

Jaartal/ plaats Kampioen en vice-kampioen WK Standaard Winnend land
2016 Pécs Vera Tyumen Rusland
  Braunschweiger TSC Duitsland
2015 Ludwigsburg 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Vera Tyumen Rusland
2014 Braunschweig Braunschweiger TSC Duitsland
  Vera Tyumen Rusland
2013 Tyumen Vera Tyumen Rusland
  Braunschweiger TSC Duitsland
2012 Ludwigsburg Braunschweiger TSC Duitsland
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
2011 Braunschweig Braunschweiger TSC Duitsland
  Jantar Elblag Polen
2010 Elblag Jantar Elblag Polen
  Braunschweiger TSC Duitsland
2009 Ludwigsburg 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Vera Tyumen Rusland
2008 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
2007 Stuttgart 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Vera Tyumen Rusland
2006 Moskou Vera Tyumen Rusland
  Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2005 Elblag Braunschweiger TSC Duitsland
  Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2004 Braunschweig Braunschweiger TSC Duitsland
  Kodryanka A, Kishinev Moldavië
2003 Stuttgart Kodryanka A, Kishinev Moldavië
  Braunschweiger TSC Duitsland
2002 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
  Vera Tyumen Rusland
2001 Berlijn Kodryanka A, Kishinev Moldavië
  Braunschweiger TSC Duitsland
2000 Braunschweig Braunschweiger TSC Duitsland
  Kodryanka A, Kishinev Moldavië
1999 Elblag Jantar Elblag Polen
  TC Allround Berlin Duitsland
1998 Braunschweig TC Allround Berlin Duitsland
  Kodryanka A, Kishinev Moldavië
1997 Kishinev Kodryanka A, Kishinev Moldavië
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
1996 Berlijn 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1995 Stuttgart 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1994 Braunschweig Braunschweiger TSC Duitsland
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
1993 München Braunschweiger TSC Duitsland
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
1992 Braunschweiger TSC Duitsland
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
1991 Berlijn Braunschweiger TSC Duitsland
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
1990 München 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1989 Stuttgart 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1988 Dortmund 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1987 Isbjørn 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1986 Bremen 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1985 Berlijn 1. TC Ludwigsburg Duitsland
  Braunschweiger TSC Duitsland
1984 Bremen TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
  1. TC Ludwigsburg Duitsland
1983 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
  Saltatio, Hamburg Duitsland
1982 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
  Saltatio, Hamburg Duitsland
1981 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
  Vida Doetinchem Nederland
1980 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1979 TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1978 Geen kampioenschappen  
1977 TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
  TF Weiß-Blau Düsseldorf Duitsland
1976 Geen kampioenschappen  
1975 Geen kampioenschappen  
1974 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1973 TTC Harburg, Hamburg Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland

Latin American

Jaartal/ plaats Kampioen en vice-kampioen WK Latin American Winnend land
2016 Bremen Grün-Gold-Club Bremen A Duitsland
  Duet Perm Rusland
2015 Wenen Grün-Gold-Club Bremen A Duitsland
  Duet Perm Rusland
2014 Bremen Grün-Gold-Club Bremen A Duitsland
  Duet Perm Rusland
2013 Bremen Grün-Gold-Club Bremen A Duitsland
  Vera Tyumen Rusland
2012 Bremen Grün-Gold-Club Bremen A Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
2011 Vilnius Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
  Vera Tyumen Rusland
2010 Moskou Vera Tyumen Rusland
  Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
2009 Bremen Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
2008 Wenen Žuvėdra, Klaipėda A Litouwen
  Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
2007 Bremerhaven Grün-Gold-Club Bremen en TSG Bremerhaven Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda (derde) Litouwen
2006 Bremen Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2005 München Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
  Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
2004 Minsk Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
  Grün-Gold-Club Bremen Duitsland
2003 Essen Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
  TSZ Aken Duitsland
2002 Vilnius Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
  TD TSC Düsseldorf Rot-Weiß Duitsland
2001 Bremerhaven TSG Bremerhaven Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
2000 Wels TSG Bremerhaven Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
1999 Vilnius Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
  TSG Bremerhaven Duitsland
1998 Göteborg TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
  TD TSC Düsseldorf Rot-Weiß Duitsland
1997 München TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
  TSG Bremerhaven Duitsland
1996 Vilnius TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
  Žuvėdra, Klaipėda Litouwen
1995 Berlijn TSG Bremerhaven Duitsland
  TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
1994 Bremen TSG Bremerhaven Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1993 Stavanger TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
  Oslo Latin Team Noorwegen
1992 Wenen TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
  TSG Bremerhaven Duitsland
1991 Essen TSG Bremerhaven Duitsland
  TSC Schwarz-Gelb Aken Duitsland
1990 München TSZ Velbert Duitsland
  TSG Bremerhaven Duitsland
1989 Stuttgart TSZ Velbert Duitsland
  TSG Bremerhaven Duitsland
1988 Dortmund TSZ Velbert Duitsland
  TSB Bremerhaven Duitsland
1987 Oslo TSG Bremerhaven Duitsland
  TSZ Velbert Duitsland
1986 Bremen TSZ Velbert Duitsland
  TSG Bremerhaven Duitsland
1985 Berlijn TSG Bremerhaven Duitsland
  TSZ Velbert Duitsland
1984 Bremen TSG Bremerhaven Duitsland
  TSZ Velbert Duitsland
1983 Stuttgart TSG Bremerhaven Duitsland
  TSC Kongreß Gelsenkirchen Duitsland
1982 Duisburg TSC Kongreß Gelsenkirchen Duitsland
  TSG Bremerhaven Duitsland
1981Doetinchem TSG Bremerhaven Duitsland
  TSC Kongreß Gelsenkirchen Duitsland
1980 Bremerhaven TSG Bremerhaven Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1979 Berlijn TSG Bremerhaven Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1978 Geen kampioenschappen  
1977 München TSG Bremerhaven Duitsland
  TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
1976 Geen kampioenschappen  
1975 Geen kampioenschappen  
1974 Düsseldorf TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
  TTC Harburg, Hamburg Duitsland
1973 New York TD Rot-Weiß Düsseldorf Duitsland
  TTC Harburg, Hamburg Duitsland

Volg ons op Twitter Formatiedansen.nl op Twitter
/Formatiedansen

Follow Formatiedansen on Twitter

Agenda 2015
7/2 Double V Dance Gala
1/3 Regionalliga West
1/3 Civic Open
8/3 Regionalliga West
8/3 Bel-aL
14/3 Regionalliga West
1/3 Northern Masters
21/3 Bel-aL
28/3 Dance Explosion Gala
11-12/4 Junior Blackpool
18/4 Regionalliga West
19/4 Bel-aL Guldensporen
25/4 Regionalliga West
26/4 Bel-aL Dama Cup
9/5 BK Bel-aL
10/5 FTA Competition
27/5 Blackpool Festival
29/5 Blackpool Festival
30/5 Oostenrijks Kamp.
14/6 UK Formation
19/9 DAT-wedstrijd
17-20/10 Blackpool Sequence
31/10 NK Formatiedansen
14/11 Duits Kampioenschap
19-21/11 British Championships
28/11 WK Standaard
28/11 Donau-Cup
12/12 WK Latin American

TV-gids tip!
10/2 Formatiedans 2015
11/2 Formatiedans 2015
12/2 Donaupokal
13/2 Donaupokal
14/2 Donaupokal

Advertenties
Danskleding
Make-up
Haarstukjes
Muziek
Choreografie
Foto/video
Trainers
Trainingslocaties
Advertentie plaatsen

Prestaties per team

De historie van...
Teams Standaard
Moving Action
Step in Time
DSV Voetisch
Teams Latin American
Double V

© Copyright: 2014 Dancedemo en Kramer IT - Disclaimer